A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повернутись до картки ризику

Зловживання при укладанні договорів про спільну діяльність (спільну обробку ділянки)

СУДОВІ РІШЕННЯ
Начальник Південно-Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України уклав з фізичною особою-підприємцем договір про спільну обробку земельної ділянки площею 20,5 гектар. За умовами договору ФОП як сторона за договором був зобов’язаний власними силами й засобами провести санітарну рубку лісу на відведеній лісосіці. При цьому будь-яких матеріальних зобов’язань на КЕВ м. Миколаїв як сторону договору покладено не було. Прибуток, який мав бути отриманий учасниками договору від спільної діяльності, підлягав розподілу пропорційно понесеним фактичним витратам на виконання робіт, тобто одержання прибутку для квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони у місті Миколаїв умови зазначеного договору не передбачали. Після укладення договору начальник квартирноексплуатаційного управління, як службова особа, з корисливих мотивів, та з метою особистого незаконного збагачення зажадав одержати від ФОП неправомірну вигоду у виді частини коштів, одержаних від збуту продуктів рубки лісу. Факт отримання неправомірної вигоди на суму 264 тис. грн підтверджується в ході досудового розслідування. Посадову особу визнано винною та призначено покарання у виді двох років обмеження волі.
Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду Сумської області, яким було визнано недійсним договір про спільну обробку (використання) земельної ділянки площею 140 га, розташованої на території раніше Пологівської та Височанської сільських рад (на даний час об’єднаної територіальної громади Чернеччинської сільської ради), що був укладений між Квартирно-експлуатаційним відділом міста Полтави (відповідач -) та ТОВ «Лебедюк» (відповідач 2), та зобов’язано останнього звільнити вказану земельну ділянку.
За позовом Сумської місцевої прокуратури Господарським судом Сумської області прийнято рішення про визнання недійсним договору про спільну діяльність та повернення в комунальну власність земельної ділянки площею 50 га та вартістю близько 12,4 млн грн. Раніше встановлено, що у березні 2020 року між сільською радою та фізичною особою-підприємцем укладено договір про спільне користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення на території Сумського району. Однак укладений договір спільної діяльності по суті є прихованим договором оренди землі. Допущені порушення стали підставою для визнання такого договору недійсним та його скасування.
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр