A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повернутись до картки ризику

Тіньове розпорядження землями лісогосподарського призначення

СУДОВІ РІШЕННЯ
До начальника управління Держкомзему у Іршавському районі Закарпатської області звернулась фізична особа з проханням виготовити державний акт на право власності на земельну ділянку загальною площею 0.2074 гектара, що розташована на землях лісогосподарського призначення, з метою виділення їй земельної ділянки у приватну власність під виглядом пасовища для ведення особистого селянського господарства. Надалі посадова особа, діючи умисно, посвідчила особистим підписом та круглою печаткою управління Держкомзему технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку як пасовище. Згодом посадова особа підписала та видала державний акт на право власності на цю земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Слідством доведено, що протягом року посадова особа Держкомзему ще тричі підробила службові документи, у результаті чого з державних земель лісового фонду під виглядом пасовищ вибуло понад 1,3 гектара лісів, це спричинило шкоду інтересам держави в особі Вільхівської сільської ради на загальну суму 43 тис. грн.
Установлено, що Іванковичівською сільською радою у 2004 році вилучено з держлісфонду ДП «Київське лісове господарство» земельні ділянки загальною площею 10 га та у подальшому передано їх у приватну власність 5 громадян для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства. Вилучення та передача у власність вказаних лісових земель відбулась з перевищенням повноважень, оскільки розпорядження вказаною категорією земель належить до компетенції Кабінету Міністрів України. Крім цього, ліси не можуть передаватись у приватну власність для будівництва та сільськогосподарського використання.
У ході слідства встановлено, що, перебуваючи на посаді начальника Управління земельних ресурсів у Фастівському районі Київської області, обвинувачений погодив документацію із землеустрою щодо відведення 8 громадянам земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та садівництва загальною площею 14 га, внаслідок чого з постійного користування ДП «Фастівське лісове господарство» протиправно вибули землі лісогосподарського призначення. Внаслідок вчинення вказаного злочину державі в особі ДП «Фастівське лісове господарство» завдано збитків на суму понад 800 тисяч гривень.
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр
65534-65534