A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повернутись до картки ризику

Вплив зацікавлених осіб на проведення земельних торгів для перемоги заздалегідь узгодженого учасника

СУДОВІ РІШЕННЯ
До заступника начальника відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Ковельської міської ради звернувся з усною заявою директор приватного підприємства щодо отримання ним земельної ділянки під комерційне використання для розміщення мийки в місті Ковель. Посадова особа повідомила, що в наявності є вільні земельні ділянки, які можна отримати у власність через аукціон, та попрохав у підприємця 7000 дол. США. За цю неправомірну вигоду посадовець пообіцяв, що посприяє шляхом використання свого авторитету, керівної посади, та маючи можливість вплинути на прийняття рішення щодо визначення його переможцем та можливості придбання в Ковельської міської ради земельної ділянки, площею 0,24 га. Надалі, під час чергової зустрічі, перебуваючи у своєму автомобілі, маючи на меті незаконне особисте збагачення, заступник начальника відділу земельних ресурсів, отримав завдаток у розмірі 100 дол. США, за вчинення впливу на членів конкурсної комісії з визначення виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель, виконавців земельних торгів. Посадовця визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначили покарання у виді штрафу в розмірі 17000 грн з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 2 (два) роки.
За даними слідства, голова територіальної громади разом з заступником одержали від двох представників місцевих комерційних структур неправомірну вигоду за сприяння у розв’язанні питання щодо виділення земельних ділянок загальною площею 12 га та підписання договорів їх оренди під будівництво та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Гарантована перемога в аукціоні із продажу права оренди вказаних ділянок та сприяння у зменшенні їх оціночної вартості у понад 10 разів коштувала двом підприємцям 700 тис гривень та 25 тис доларів США відповідно.
Основні загрози, які можуть стати на заваді реалізації ідеї, закладеної в е-торги їх ініціаторами: залучити якомога більшу кількість учасників та зробити аукціонний продаж земель абсолютно прозорим.
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр
65534-65534