Спеціаліст відділу земельних ресурсів сільської ради у Волинській області разом з начальником архівного відділу Луцької райдержадміністрації стали співучасниками у вчиненні сільським головою та землевпорядником сільської ради корупційного кримінального правопорушення.
В ході реалізації злочинного плану посадові особи шукали земельні ділянки, які можна було б безоплатно приватизувати шляхом обману, потім знаходили осіб, які не заперечували проти оформлення земельних ділянок на них як підставних осіб, а також пропонували особам посприяти в отриманні безоплатно земельних ділянок у приватну власність.
Так, зокрема спеціаліст відділу земельних ресурсів, діючи з корисливих мотивів, запропонував таксистам, які неодноразово підвозили його додому після роботи, посприяти у вирішенні питання про отримання ними земельних ділянок у приватну власність в селі Луцького району за винагороду в сумі 300 дол. США за земельну ділянку. Залучені таксисти, які погоджувались, надавали документи для оформлення відповідних заяв, а також документи членів своїх родин. Посадових осіб визнано винними у вчиненні злочинів та засуджено до позбавлення волі.
На Львівщині у селі Страдч, що увійшло до Івано-Франківської ОТГ, мешканці відвойовують землю під спортивний комплекс. Громада отримала необхідні дозволи на ділянку 3,5 га від управління Держгеокадастру. Пізніше місцеві мешканці помітили у кадастровій карті, що 2 га їхньої землі вже виокремили в іншу ділянку, тож забили на сполох.
Схему з оформленням землі сільськогосподарського призначення на учасників АТО нещодавно виявив фермер із Маловисківського району Микола Бутарьов. Гектари, які він роками орендував у сільради, передали двом десяткам АТОвців. Ті у свою чергу віддали їх іншому місцевому підприємцю-депутату. Виявилося, що землю оформлювали на військових із сусідніх областей. До того ж, опитані люди вказали, що доручень на отримання землі не підписували.