A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повернутись до каталогу

Ймовірність впливу на посадових осіб ОМС та представників депутатського корпусу під час прийняття рішень та оформлення документів щодо підготовки клопотань для відзначення нагородами державними нагородами та почесними відзнаками

Високий
рівень ризику
Підзвітність власника: Органи місцевого самоврядування
Сфера публічного управління: Місцеве самоврядування
Чого стосується: Загальні функції ОМС
Дата перегляду ризику: 01.02.2023 року
ОПИС РИЗИКУ:

Можливість прийняття упереджених рішень посадовими особами ОМС з метою встановлення позапрофесійних стосунків з певними особами або прийняття ними рішень в інтересах третіх осіб щодо відбору та затвердження переліку осіб, які відзначаються нагородами, подяками, цінними подарунками або іншими відзнаками ОМС, в результаті чого створюються підстави для розвитку корупційних зв’язків.
Крім того, реалізуючи повноваження, покладені на ОМС ст. 39 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", посадові особи ОМС можуть діяти в умовах конфлікту інтересів при розгляді клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесенні до відповідних органів подання про нагородження державними нагородами України.

Джерела ризику

Відсутність механізму об’єктивної оцінки внеску певних осіб у покращення життєдіяльності та розвиток регіону/громади.
Недосконалість контролю за діяльністю посадових осіб з питань нагородної політики.
Відсутність аудіо- та відеозаписів засідань комісій з подальшим розміщенням матеріалів на офіційному вебсайті ОМС.

 

Стратегічні наслідки

Втрата довіри громади до органу

Особисті репутаційні втрати для керівництва громади

Втрата/недоотримання бюджетних коштів

Прийняття рішень всупереч інтересам громади

Корупційні наслідки

Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу

СПОСОБИ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКУ
Нормативні

Відповідно до ЗУ "Про систему нагород в Україні":
- забороняється нагороджувати осіб державними нагородами та державними відзнаками з нагоди державних та інших свят, визначних подій, ювілеїв, тривалої та (або) сумлінної праці (служби) в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах, організаціях, установах та з інших підстав, що не містять визначення особистого неординарного героїчного або іншого видатного вчинку;
- забороняється встановлювати, впроваджувати державні нагороди, державні відзнаки, відомчі нагороди, почесні титули, звання, тощо, а також нагороджувати фізичних осіб за рішеннями будь-яких органів державної влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб інакше, ніж у порядку, передбаченому цим Законом;
- не допускається здійснювати нагородження фізичних осіб державними нагородами та державними відзнаками у разі, якщо порядок нагородження такими нагородами (відзнаками) не затверджено Верховною Радою України.

Візування уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції проєктів документів про нагородження

Процедурні

Розроблення та затвердження розпорядчих документів щодо проведення відеофіксації засідань комісії з подальшим розміщенням матеріалів на офіційному сайті ОМС.
Розроблення типового протоколу розгляду та об’єктивної оцінки внеску певних осіб у покращення життєдіяльності та розвитку регіону з наданням конкретних прикладів або досягнутих показників.

Внесення змін до регламентних документів з метою залучення уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції до опрацювання представлених документів на нагородження.
Запровадження періодичного зовнішнього контролю шляхом залучення третіх осіб (незалежних фахівців, представників громадськості) до роботи комісії з державних нагород.

Індикатори виконання плану дій

Розроблено розпорядчий документ, що передбачає відеофіксацію та запис засідань з питань відзначення нагородами

Розроблено протокол розгляду та об’єктивної оцінки внеску певних осіб у покращення певного напрямку розвитку громади з наданням конкретних прикладів або досягнутих показників

Уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції залучено до процесу розгляду документів щодо нагородження

Відповідальний суб’єкт
Органи місцевого самоврядування
Потреба у фінансових витратах
НЕ ПОТРЕБУЄ
Підтвердження існування ризику
Тегування:
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр
65534-65534