A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повернутись до каталогу

Фаворитизм при укладенні прямих договорів з конкретним постачальником

Високий
рівень ризику
Дата перегляду ризику: 27.01.2023 року
ОПИС РИЗИКУ:

Можлива змова посадових осіб замовника (ОМС) та потенційних контрагентів для обрання їх постачальниками товарів, робіт та/або послуг при укладенні прямих договорів.

Джерела ризику

Наявність дискреційних повноважень щодо розробки тендерної документації. Недосконалість заходів оперативного реагування на порушення у спрощених закупівлях. Відсутність контролю за тим, наскільки заявлені замовником в тендерній документації характеристики товару, роботи чи послуги є специфічними чи спеціальними, порівняно з іншими закупівлями цього замовника.

Стратегічні наслідки

Втрата довіри громади до органу

Розтрата  бюджетних коштів

Порушення принципу недискримінації учасників

Корупційні наслідки

Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень

СПОСОБИ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКУ
Нормативні

У внутрішній політиці проведення закупівель передбачити заходи заохочення викривачів та сприяння їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень під час процедури закупівлі.

Процедурні

Проведення аналізу ринку та вивчення того, наскільки заявлені замовником в тендерній документації характеристики товару, роботи чи послуги є специфічними чи спеціальними, порівняно з іншими закупівлями цього замовника, а у разі відсутності таких – з іншими тендерами в галузі.

Залучення уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції до аналізу тендерної документації в окремих закупівлях.

Врахування практики Антимонопольного комітету України стосовно інших тендерів замовника з метою встановлення, які вимоги вже визнавалися дискримінаційними і чи замовник застосовує їх надалі.

Індикатори виконання плану дій

Внесено зміни у внутрішню політику закупівель.

Здійснено аналіз тендерної документації в окремих закупівлях уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) з питань запобігання та виявлення корупції.

Враховано практику Антимонопольного комітету України стосовно 100% інших тендерів з метою встановлення, які вимоги вже визнавалися дискримінаційними і чи замовник застосовує їх надалі.

Відповідальний суб’єкт
Органи місцевого самоврядування
Потреба у фінансових витратах
НЕ ПОТРЕБУЄ
Підтвердження існування ризику
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр