Депутати рад або посадові особи ОМС можуть умисно не подати декларацію з метою приховування інформації про свої статки.
Депутати рад або посадові особи ОМС через незнання встановлених ЗУ "Про запобігання корупції" строків подання декларації можуть подати її несвоєчасно.
Неналежна організація роботи із надання методичної та консультаційної роботи з питань декларування.
Відсутність належного контролю в ОМС щодо подачі декларацій.
Втрата довіри громади до органу
Особисті репутаційні втрати для керівництва громади
Втрата/недоотримання бюджетних коштів
Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень
Положення КУпАП та ККУ, якими встановлено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації.
Проведення перевірки подання декларації та її своєчасності уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції (ст. 13-1 ЗУ "Про запобігання корупції").
Надання консультаційної та методичної допомоги суб'єктам декларування з питань подання декларації.
Перевірка відповідальною особою/уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції подання декларації у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, посадовими особами ОМС та депутатами рад за 7 днів до закінчення строку подання декларацій. Здійснення у цей період нагадування про обов'язок подання декларації.
Розроблення та затвердження внутрішнього порядку взаємодії уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції з іншими структурними підрозділами ОМС з метою обліку суб’єктів декларування, у яких виник обов’язок подати декларації відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».
Впроваджено механізм внутрішнього контролю за своєчасністю декларування та фактом подання декларацій
Затверджено внутрішній порядок взаємодії уповноваженої особи зі структурними підрозділами ради з метою належного обліку суб’єктів декларування та контролю за подачею ними декларації