A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Повернутись до каталогу

Незабезпечення функціонування внутрішніх та регулярних каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень ЗУ "Про запобігання корупції"

Високий
рівень ризику
Дата перегляду ризику: 17.01.2023 року
ОПИС РИЗИКУ:

Незабезпечення функціонування внутрішніх та регулярних каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень ЗУ "Про запобігання корупції" позбавляє можливості викривача використовувати всі доступні та передбачені антикорупційним законодавством способи повідомлення про корупцію.

Джерела ризику

Відсутність всіх передбачених ЗУ "Про запобігання корупції" каналів повідомлень про корупцію.
Упереджене ставлення посадових осіб ОМС, представників депутатського корпусу чи керівництва ОМС до діяльності викривачів.
Недостатнє висвітлення негативного впливу та наслідків від корупційних проявів на життєдіяльність суспільства.

 

Стратегічні наслідки

Втрата довіри громади до органу

Особисті репутаційні втрати для керівництва громади

Втрата/недоотримання бюджетних коштів

Прийняття рішень всупереч

Корупційні наслідки

Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень

СПОСОБИ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКУ
Нормативні

Наявність неофіційних способів повідомлення про корупцію: особисті номер телефону та електронна адреса уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції.
ОМС зобов’язані забезпечити функціонування внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень ЗУ "Про запобігання корупції" (ст. 53-1 "Про запобігання корупції").

Процедурні

Створення внутрішніх і регулярних каналів для повідомлення про корупцію через: офіційний вебсайт, спеціальну телефонну лінію, електронну поштову скриньку
Запровадження регулярних комунікаційних компаній та систематичне проведення просвітницьких заходів щодо наявних в ОМС каналів повідомлення про можливі факти корупції.
Забезпечення можливості здійснення повідомлення про корупцію в позаробочий час через спеціальну телефонну лінію.
Поширення інформаційних матеріалів (дошка оголошень, сайт, соцмережі ОМС тощо) про канали повідомлення про корупцію.

Індикатори виконання плану дій

В органі створено внутрішні і регулярні  канали для повідомлення про корупцію

Забезпечено незалежність роботи уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції при роботі з повідомленнями

Налагоджено системну роботу із формування в посадових осіб органу нульової толерантності до корупції, в тому числі шляхом заохочення повідомлень про її факти через захищені канали

Відповідальний суб’єкт
Органи місцевого самоврядування
Потреба у фінансових витратах
ПОТРЕБУЄ
Підтвердження існування ризику
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр