A-
A
A+
A
A
Standart version
Go back to the catalogue

Можливість включення корупціогенних факторів до проектів актів ОМС

Високий
рівень ризику
Дата перегляду ризику: 17.01.2023 року
ОПИС РИЗИКУ:

Під час встановлення та/або реалізації правовідносин ОМС з діловим партнером існує ймовірність вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення з причин непроведення перевірки такого контрагента.
Посадові особи ОМС можуть вчиняти дії, направлені на надання переваги окремим контрагентам з метою задоволення свого приватного інтересу, внаслідок чого ОМС може мати фінансові втрати.
Також ОМС може укладати господарські договори з недобросовісними контрагентами, які можуть неналежним чином виконувати свої договірні забов'язання.

 

Джерела ризику

Відсутність перевірки пректів актів ОМС та їх візування антикорупційним уповноваженим
Відсутність контролю з боку юридичної служби на етапі формування проектів управлінських функцій.
Велика кількість документів, що надходять на візування уповноваженій особі з питань запобігання та виявлення корупції, у зв’язку з чим неможливо їх якісно і всебічно проаналізувати.

Віддаленість структурних підрозділів від адміністративної будівлі ОМС.

 

Стратегічні наслідки

Втрата довіри громади до органу

Особисті репутаційні втрати для керівництва громади

Втрата/недоотримання бюджетних коштів

Корупційні наслідки

Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень

СПОСОБИ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКУ
Нормативні

Методичні матеріали НАЗК: Алгоритм візування проєктів актів залежно від їх видів та Методична настанова про візування антикорупційним уповноваженим проєктів актів організації публічного сектору 
Методологія проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції, затверджена наказом Національного агентства від 20.10.2020 № 470/20.
Порядок проведення антикорупційної експертизи, затверджений наказом Міністерства юстиції України
від 18.03.2015 № 383/5.

Процедурні

Внести зміни до Інструкції з діловодства в ОМС в частині того, що уповноважений залучений до переліку осіб, які візують внутрішні документи (накази, розпорядження) залежно від їхніх видів.
Проведення аналізу проєктів документів та здійснення їх візування антикорупційним уповноваженим, а у випадку непогодження антикорупційним уповноваженим проєктів документів – написання ним обґрунтування підстав такого непогодження.

Індикатори виконання плану дій

Положення щодо візування проектів внутрішніх документів та правових актів ОМС уповноваженою особою імплементовано до внутрішніх інструкцій з діловодства

Впроваджено внутрішню політику органу аналізу проектів правових актів на предмет наявності в їх змісті корупціогенних факторів

Відповідальний суб’єкт
Органи місцевого самоврядування
Потреба у фінансових витратах
НЕ ПОТРЕБУЄ
Підтвердження існування ризику
Тегування:
Contact-center
+38 (044) 200-06-94
working hours: 9:00 - 18:00
Contact-center
Contact-center