Необґрунтоване внесення змін до договору про закупівлю шляхом укладення додаткових угод

Низький
рівень ризику
Підзвітність власника: Органи місцевого самоврядування
Сфера публічного управління: Місцеве самоврядування
Чого стосується: Проведення закупівель
Дата перегляду ризику: 27.01.2023 року
ОПИС РИЗИКУ:

Умисне необґрунтоване укладення додаткових угод до договору про закупівлю, що призведе до зниження якості/обсягу отриманих робіт/послуг/товарів без зміни його вартості. Також можлива зміна умов договору, які призводять до зменшення фактичних витрат виконавця без зміни ціни договору, шляхом укладення додаткових угод.

Джерела ризику

Недостатній контроль за діями посадових осіб, відповідальних за організацію та проведення закупівель. Відсутність обґрунтування необхідності укладення додаткових угод про внесення змін до договору про закупівлю та документального підтвердження доцільності таких змін.

Стратегічні наслідки

Втрата довіри громади до органу

Розтрата  бюджетних коштів

 

Корупційні наслідки

Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень

СПОСОБИ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКУ

Розроблення внутрішньої політики, що передбачатиме проведення структурним підрозділом моніторингу додаткових угод до укладених договорів замовника.

Забезпечення обґрунтування потреби укладення додаткових угод про внесення змін до договору про закупівлю та документального підтвердження доцільності таких змін.

Запровадження попереднього аналізу та візування уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) з питань запобігання та виявлення корупції проектів додаткових угод до договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг.

Індикатори виконання
плану дій
Відповідальний суб’єкт
Потреба у фінансових витратах
Розроблено внутрішню політику. 100% додаткових угод про внесення змін до договору про закупівлю обґрунтовано та підтверджено документально. 100% проектів додаткових угод до договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг завізовано уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) з питань запобігання та виявлення корупції.
Органи місцевого самоврядування
НЕ ПОТРЕБУЄ
Підтвердження існування ризику
Тегування: