Незабезпечення функціонування антикорупційного уповноваженого в ОМС

Високий
рівень ризику
ОПИС РИЗИКУ:

Можливість неналежного функціонування системи з питань запобігання корупції в ОМС з причин непризначення (невизначення) керівництвом ОМС особи, відповідальної за напрям роботи з питань запобігання та виявлення корупції як первинної ланки антикорупційної інфраструктури, може призводити до низки корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень та інших порушень ЗУ "Про запобігання корупції"

Джерела ризику

Непризначення (невизначення) в ОМС особи, відповідальної за напрям роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

Незацікавленість керівництва ОМС у призначенні особи, відповідальної за напрямок роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

Відсутність в нормах ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні " та в ЗУ " Про службу в органах місцевого самоврядування" вимоги щодо забезпечення сільським, селищним, міським головою в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції і контроль за їх реалізацією у відповідній місцевій раді.

ЗУ "Про запобігання корупції" не встановлено вимог для визначення уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в сільських та селищних радах.

Стратегічні наслідки

Втрата довіри громади до органу

Неврахування інтересів громади при прийнятті рішень

Втрата/недоотримання бюджетних коштів

Корупційні наслідки

Притягнення до юридичної відповідальності посадових осіб органу за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень

СПОСОБИ МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКУ

Неухильне виконання ст. 13-1 ЗУ "Про запобігання корупції", якою передбачено утворення (визначення) уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції.

Внесення змін до Регламенту ради в частині закріплення норм щодо функціонування системи з питань запобігання корупції та антикорупційного уповноваженого.

Призначення (визначення) в ОМС особи, відповідальної за напрям роботи з питань запобігання та виявлення корупції

Формування переконання у посадових осіб ОМС та депутатів, що робота антикорупційного уповноваженого є необхідною та надважливою для ефективної роботи ОМС і здійснюється в інтересах громади.

Індикатори виконання
плану дій
Відповідальний суб’єкт
Потреба у фінансових витратах
В органі призначено/визначено уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції або утворено відповідний підрозділ
Органи місцевого самоврядування
ПОТРЕБУЄ
Підтвердження існування ризику
Тегування: